I'm furom Sabancı

2013-09-25 16:06:00

Merhabalar – Hi from Ati

Öncelikle SINAVA GİRECEKLERE TAVSİYELER başlıklı yazıma göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederim hepinize.

Ve günlerdir yazmaya sabırsızlandığım yazıma başlıyoruz bakalııım.

18'inde odama yerleştim. 

Aynı gün ortam yapmalara başladık.

Ve işte şu an 25 Eylül Çarşamba saat 14:54'te odamdan yazımı yazıyorum.

Bugün biraz yalnız kalıp okumak-yazmak istedim ve yaklaşık bir saat önce kankilerden ayrılıp ilk önce fabercastell'in HAYALİNİ TEK ÇİZGİDE ANLAT temalı mini resim yarışmasının olduğunu standda vakit geçirdikten sonra odama geldim, duşumu aldım veeee laptopumun karşısına geçmiş vaziyetteyim.

Kiminin rahat, kiminin bunaltıcı, kimin zor, kasvetli, perili, iğrenç, can sıkıcı, böğürtücü, kusturucu ; benimse oldukça tatlı olarak nitelendirdiğim hoş bir senenin ardından (hoş bir sene deyince, hoş olarak nitelemiş oluyorum, tatlı olarak nitelendirmiş olmuyorum ama genel anlamda tatlı olarak nitelendirmiştim ben onu size söylemeden önce zaten) Sabancı Üniversitesi’ndeyim.

İlk günlerde aklımın ücra bir köşesinde Boğaziçi-Koç ikilisi hiiiç yoktu diyemem. Fakat-ama-lakin ki henüz ikinci güne geçmeden ikisi de silinmişti artık beynimden. Tam bir Sabancı Uni. aşığı oldum ve sonsuz süper tadını çıkarmaya başladım.

Aklından Sabancı geçen biri varsa hemen ikna edebilirim buraya gelmesi konusunda, veya aklında olmasa da olur yani herkesi Sabancı’ya ikna edebileceğime inanıyorum. Tabi kii NET hedefleri olanlar hariç diyecektim ama NET hedefleri de değiştirebilirim sanırım.

“Neden Sabancı?” sorusuna verebileceğim milyarlarca cevap var. Kısacası SÜPER bir yerdeyim demek istiyorum, daha fazlası için elbet görüşürüz bir ara.

Tamam süper bir okul ama bunun kötü yanları da vardır, diyorsunuzdur. Valla ilk günlerde benim için okulun en  ve tek kötü yanı, yatakların bi buçuk metre yukarıda olmasından kaynaklanan ufak bi şey: geceleri yastığım yere düşüyor ve ve ve onu almaya üşenmek ve ve ve yorgandan yastık yapmalar......

Ya burda tabi şimdi bir sürü çözüm yolu bulunabilir, zaten artık düşmüyor ama bahsetmek istediğim şey şu ki: okulun kötü yanı yok abi. Şu an bu okulu en çok seven kişinin yazısını okuduğunuzu unutmayın siz yine de belirtmek isterim.

Dibine kadar her şeyinden yararlanmaya çalıyorum okulun ki ki ki daha 5 senem var doya doya yaşayacağım.

Hocalar mükemmel, kankiler mükemmel, rahatım yerinde, ohhhh kebap! durumlarındayım.

Bu arada bizim Köy Hizmetlerinin eski biyolojicisi Faruk hocamın kitabı çıkıcak yakında. Piyasanın gelmiş geçmiş en iyi biyoloji kitabı olacağına, hatta olduğuna eminim. İnanılmaz derecede tavsiye ediyorum. HEM DE İNANILMAZ DERECEDE. Zaten kitaba bir kere göz attığınızda OHAAAA diyeceksiniz, veya bitince OHAAAA diceksiniz veya demeyeceksiniz ama şu an nerdeyse hatta ben alıyım size dağıtayım dicem, o derecede mükemmel bi çalışma oldu o kitap. Ama ama ama mutlaka bir bakın, beğenmezseniz almayın. Paşa gönlünüz bilir.

İlk tavsiyem Faruk hocamın kitabıydı. Birkaç şey daha söylemek istiyorum: BİR AN ÖNCE ÜNİVERSİTEYE BAŞLAYIN ABİ MUTHEŞEM BİŞEY YAAAA!

Bi de başlamışken kampüsün içindeki veya kampüse en yakın olan yurtta kalın ki- DİBİNE KADAR yararlanıcam imkanlardan diyerek kastettiğim ORTAMLARDA çok daha tatlı akışlar yaşayın.

Ben iyiyim. Umarım siz de iyisinizdir. İyi değilseniz de amaaaaaan boşverin kafanıza taktığınız şeyi ve iyi olmaya bakın.

Atakan

Sabancı Üniversitesi

B4 Yurdu/111

Odanın girişine turnike koymayı düşünüyorum.

Öptöm!

242
0
0
Yorum Yaz