Kendi Yolumda

2014-07-26 07:41:00

(Başnot: Yazılar ve yollar, şarkılar kendilerine eşlik ettiklerinde daha güzel oluyor. Bana yolda eşlik ediyorlar yazımı yazarken, size de yazımda eşlik etsinler diye en aşağıya sessizce birkaç şarkı bıraktım)

 

Bir “YOL” yazısına hoşgeldiniz!

Çeşme’den bindim otobüsüme on dakika önce. Ilıca’dayım şu an. Otobüsler hayli yol katetmişler  binmeyeli. Telefonunuzu şarj etmek için USB girişi mevcut olan tabletler var koltukların arkasında. İçine müziktir, filmdir, televizyondur, oyundur doldurmuşlar da doldurmuşlar. Bir de bu yetmemiş kankalara ve Wİ-Fİ koymuşlar tebrik ediyorum.

 

Bu yaz ikinci defa Çeşme’ye kız arkadaşıma geldim. İlkinde uçak kullanmıştım ama, fakat ve lakin BEN KARDEŞİM YOL KEYFİ İSTİYORUM dedim ve aldım otobüs biletlerimi, koyuldum yollara geldim.  Tatilimizi yaptık, beraber çok güzel vakit geçirdik. Bu sefer iki gün kaldım ve dönüyorum İstanbul’a. 

Yolları seviyorum. Yollar kavuşturuyor. Yollar güzel. Ne kadar hüzün dolu olsalar da, kat ve kat mutluluk da barındırıyorlar. 

Aşık olun!

Viva La Vida!

Yaşamak en güzel şey!

 

Kahkasıyla, acısıyla ve tatlısıyla üniversitedeki ilk senemi sağsağlim atlattım. [Yazı yazmayı ertelemeyeceğim bundan sonra yaşadığım binlerce şeyi yazıcam buraya vakit kaybetmeden. Dolu dolu göreceksiniz bu blogu çok kısa zamanda.] Birbirinden değerli insanlarla tanıştım, dostlar edindim, çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Sizin de hayatınız güzeldir umarım.

 

Ders çalışmayı çok özledim. Bu sene artık başlıyoruz bakalım. Önümüzde çok güzel insanlarla yapılacak çok zor, çok zevkli, çok fantastik şeyler var. Çok çok çok bir sürü şey var yapılacak gerçekten. Sabancı’da kurduğumuz kulüp olsun, dersler olsun, gezmek tozmak olsun, toplumsal duyarlılık çalışmaları, partiler, muhabbetler, projeler, yeni akademik oluşumlarda bulunmaklar, araştırmalar, tanıyacak yeni insanlar, ortamlar, tartışmalar derkeeeen işte çok güzel günler bizi bekliyor umarım.

 

A tabi ki unutmadım!

Zorlu bir senenin, iki senenin ardından verilen emekler karşılığını buldu ve tercih sonuçları açıklandı. “İSTEDİĞİM ŞEY BUYDU!” diyerek hayallerindeki bölüme yerleşen, “O OLMADI AMA BU OLSUN HAYIRLISI OLSUN” diyerek fikir değiştirip tahminlerinden farklı bir tecihlerini kazanan, “KANKA BEN DAHA İYİSİ YAPICAM KENDİME GÜVENİYORUM!” diyip bir sonraki seneye bırakan bütün dostlarımı, arkadaşlarımı en kocamanından kutluyorum, tebrik ediyorum. Bu süreçte yapılan planların, uygulanan çalışmaların ne kadar zorlu olduğunu biliyorum. Umarım her şey istediğiniz gibi en güzel şekilde olur dostlarım. "Kendi yolumdayım deyin". Kafanıza takmayın,

 

Hayat kısa

Kuşlar uçuyor.   

............................

Atakan

Dünyanın En Mutlu İnsanı

 

İzmir

 

 

 

..........................

My Way- Frank 

Kendi Yolumda- Athena (Şimdi Frank'i dinleyip de bunu dinlememek olmaz ki)

Happy- Pharrell

Echa Palla

Don't stop believing- Journey

Clocks- Coldplay

Imagine

Pirates of the Caribbean

About You Now- Sugababes (Yıllar önce Mc Donalds’tan oyuncağını almıştım)

Formidable

Woodkid- Iron

William Tell Overture Final – the lone ranger meets metal

We own the sky- m83

Enya’dan Only Time olmazsa olmaz ve bir sürü şarkı var  ya mesela Bir Küçük Eylül Meselesi’nin şarkısı çok güzel sonra yüzyüzeyken konuşuruz’dan yoksa ateş edecek misin var. Bir sürü şarkılar şarkılar.

Her şarkı güzel.

Bir de,

Her güzel şey şarkıdır.

 

                               

237
0
0
Yorum Yaz