SUF1RST- DERSLER BAŞLIYOOOR!

2014-09-07 10:23:00

Merhaba dostlar!

..

Sonunda okullar açılıyor. Çok mutluyum. 

"Ya git işine olum deli misin?" diyenler oluyor.

E işim bu kanka?

..

Ders çalışmayı özledim. Bir sürü insanla iletişim kurmayı özledim. Canlılığı özledim!

..

Saat 23:46 ve bugün 6 Eylül. Dün PreNS başladı. İşte birinci sınıfa hazırlık kursu. Geçen sene çok gelmek istiyordum, o yüzden geldik başladık bakalım. 

Değişik şeyler yapıyoruz, mesela toprakta kendi bulduğumuz toz halindeki mikrometeorları inceledik mikroskopta. Eğlenceli geçiyor dersler, film gösterimleri, paneller vs. gayet verimli de olduğunu düşünüyorum.

..

Math101 (yani birinci dönem matematiği)'den muaf olmaya karar verdim. Direkt Math102 göreceğim bu dönem. Sonra ikinci döneme geldiğimde de istediğim bölümlerin giriş derslerini alacağım.

..

Yazın Amerika'ya gitmek istiyorum.

..

Bu sene yurdum B9 çıktı. Diğer yurtlara nazaran biraz daha uzakta gözüküyor kampüs merkezine ama yeri güzel çok hoşuma gitti. Ayrıca yurtlardaki Wi-Fi'lar artmış. BA-YIL-DIM!

Bir de odamız ormana bakıyor. 

..

Kitaplarım var geçen seneden kalmış. Onları okumaya öncelik tanıyacağım. The Strain dizi var. Bu aralar henüz 9. bölümdü sanırım son yayınlanmış olan, onu izliyorum kardeşimle.

Simpsons'a başladık bir de 2. sezondan izlemeye.

..

Ooo şimdi gelelim SUFIRST'te. Kulübümüzü kurduk. Facebook'taki grupta şimdilik 2014 girişli dostlarla takılıyoruz. Onun dışında okulda ELAE sınavının olduğu yerlerde afişlerimiz var, bir de ilk etkinlik anlaşmamızı yaptık. Şimdilik bu kadarız :D. Ama çok güzel işler yapacağız umarım. 

Düşünüyorum ve üniversitede sanırım her birimden insanın desteği var kulübümüzde. Aklınıza gelebilecek her birim (evet her birim) destekliyor bizi. 

Çok canayakın insanlar SUFIRST'teki arkadaşlar. Birçoğuyla konuştuk, görüştük. Umarım her türlü yanlarında olacağız sene boyunca ve tabii ki ilerleyen zamanlarda. 

Bu arada SUFIRST, Sabancı University First Year Club oluyor; yani Yeni Girişliler Kulübü. Henüz eşimiz benzerimiz yok. Fikir olarak çok beğenilerek ve desteklenerek geliştirdik temellerimizi birbirinden değerli insanın katkılarıyla. 

Çok güzel şeyler yapacağız hep beraber. Buna inancım sonsuz.

Çok güzel şeyler olacak,

Çok güzel insanlarla.

Bu arada söylemeyi unutuyordum, üniversiteye ilk girdiği sene kulüp kuran bizden başkası var mı kimse bilmiyoooor? Belki de ilk biziz. Aksi ortaya çıksa bile inanıyorum ki "gönüllerin ilki" olarak anılacağız sene sonunda.

..

+15 Eylül'de dersler başlıyor.

-Oğlum cidden saçmalıyorsun, ne güzel tatilini yap

+Nasılsa ölücez kanka

-Hep aynı laf

..

Evet hep aynı laf. Nasılsa ölmek yok mu yolun sonunda, e mutlu ölelim.

Ben gayet mutlu bir dünyada yaşıyorum.

Ve isteyen tüm insanları bu mutlu dünyamda birer misafir olarak ağırlamaktan onur duyuyorum.

..

Güzel bir sene, 

ve güzel bir yaşam dilerim.

Şans ve başarı sizinle olsun.

..

Her şey elbet güzel olacaktır.

Sevin, sevilin. 

Ve en önemlisi de sevdiklerinizle beraber olmanın tadını çıkarın.

..

Hayat kısa,

Kuşlar uçuyor.

..

 

 

Atakan

B9-205 

Sabancı Üniversitesi

 

 

..

Şimdilik en kocamanından hoşçakalın. 

Hiçbir şey için geç değil.

 
 
 

315
0
0
Yorum Yaz