Unvrsty.

2013-07-16 22:51:00

Selam sevgili dostlar.

Sabancılı oldum. Henüz resmiyet kazanmadı tabi ama %100 ordayız bakalım. Tam da şimdi Kenan Işık'a Sabancı mezunu bir  vatandaş çıktı. Elde tutulacak bir şey yapmamış ama yani aman yaa biz yaparız.

Geçen sene tamamen öylesine ma-aile ( böyle mi denirdi acaba) atlamış arabaya gitmiştik Sabancı'ya. Beğenmiştik falan ama buraya gelirim demiyordum, o zamanlar belli bir hedefim de yoktu zaten. 

Kalp cerrahlığı istiyordum bir ara amaçsız bir şekilde. Geçen sene nanoteknoloji istiyordum ama bilgisayar müh.'le ilgili dediler veeee vazgeçmiştim. Ama pek de öyle olmadığını fark ettim geçtiğimiz günlerde. Şimdi de nanoteknoloji devine gidiyoruz bakalım hayırlısı bakalım bakalım bakalım.

Kıbrıs’taydım geçtiğimiz hafta. Tam tercih günlerine denk gelmesi tatilimizin, beni tedirgin etmişti. Zaten son güne kadar belli değildi gidip gitmeyeceğimiz, yansın rezervasyon (veya rezarvasyon) ama rahat et sen tercih zamanında dediler dediler dediler. Sonra gaza geldim ve bir baktım ki aaa Kıbrıs’tayım.

Konuştum. Herkesle konuştum. Alakalı, alakasız bir çok insanın görüşünü aldım.

Koç’a %50 burslu gitme fırsatı tanındı bana. Bu tanındığında birden bire Koç’un gözümdeki değeri, ulaşılamazlığının havası azaldı birden.

Yavaş yavaş azaldı. Azaldı. Azaldı ve bitti.

Boğaziçi’yi zaten gözden çıkarmıştım. Bebeğim, ilk göz ağrım, birtanem Boğaziçi’ni silmeye başlamıştım kafamdan.

Geçen sene Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Nihat Berker’le mailleşmiştim. Uzun uzun yazmak istedim. Onun da adı benimki gibi 16 harfli ve tabi ki “Ahmet”i var yeaaa daha ne olsun….

Mailleşirken bana telefon numarasını vermişti, aradı demişti ama ben aramamıştım. Bir gün beni aramıştı kendisi yani sekreterine aratmıştı ilk önce ve sonra kendisiyle konuşmuştum. Ve bir sene ardından Kıbrıs’a gitmeden önce ben aradım bu sefer. Ama açmadı…

Akşama doğru bir baktım arıyoreee. Açtım, konuştuk. Paris’e gidicekmiş. Ben de yokum zaten dedim. Bir sonraki haftaya pazartesi görüşürüz diye sözleştik.

Ve iki gün önce Pazar günü aradım. Atakan diye açtı telefonu yeaa kaydetmiş çok sevindim. Yarın geliyorum dedim veee dün Sabancı’daydım.

Uzaktan gördüğümde gülümseyerek gittim yanına. Atakan siz misiniz dedi. Evet hocam merhaba dedim. Ailece sırayla tokalaştık falan filan. İnanılmaz samimi bir insan. Sabancı’ya gidiyor olma sebeplerim arasında kesinlikle onun da varlığı var.

Rengarenk şortlarım.

Birkaç Sabancılı arkadaşla tanıştım ayrıca geçtiğimiz günlerde. Face’den mesajlaştım. Üniversiteyle ilgili bilmediğim bir şey kalmadı sanırım artık :D

SBS tercihleri de yapılıyor şu zamanlarda haydi hayırlısı.

Geçen senenin Türkiye birincisi Sabancı’da. Sorgulanması gerektiğini düşünerek çıktım bu yola ve cevabımı da aldım. İstediğim cevabı aldım da diyebiliriz :D

Tek derdim kampusüydü. Yüzme havuzu yoktu Sabancı’nın. Sakıp Sabancı’ya sormuşlar zamanında havuz yapalım mı efendim, demişler. Otel mi yapıyoruz amk ne havuzu olum, demiş. Tarzında rivayetler var :D

Koç’u kampusü muhteşem. Buz pisti bile var adamların. Yeri de daha güzel Sabancı’dan. Kampuse göre seçiyor olsaydım zaten Koç ve Boğaziçi, Sabancı’ya pek de şans tanımıyor ama Sabancı’nın da yurtlarını beğendim diğerlerine nazaran.

Yurtlar yurtlar yurtlar. Karma yurtlar. Serbest yurtlar. Free free free.

Heyecanlıyım. Bir an önce başlasın istiyorum üniversite.

Herkes senin gibi olmalı dediğim kankime buradan selam olsun. Sırf senden bahsetmeyi düşünüyordum kanki ama kısmet değilmiş ama bir gün yapacağım bunu :D Çünkü çünkü çünkü gerçekten birkaç sözün bile yetti çok fantastik şeyler düşünmeme, bazı konulardaki fikirlerimi değiştirmeme :D

Seneye bırakmış olan kankime de selam olsun. Çalışıcaz cidden yardırıcaz kankiaaaiaiaiaa birinci olucaksın, ben olamadım sen olucaksın artık bakalım hayırlısı :D

Yurtdışına gidicek olan kankime de bir sözüm vardı. En kısa zamanda hayata geçireceğime emin olabilirsin arkadaşım.

Başka bir kanki…. Hmm hele bir gel sen bakalım İstanbul’a.

Manyak bir tercih listesi yaptım. Ama değiştiririm büyük ihtimalle sadece Sabancı’yı yazarım.

Jelibonlar.

Cnntürk’teki spikere aşık olmuştum bir ara bak görmeyeli uzun zaman oldu.

Yıldızları muhteşem Kıbrıs’ın.

40 santimlik denize balıklama atladım ve cebimdeki telefonum…. ehhehe….

Defalarca çaldırdığımı düşündüğüm şekilde kaybetmeme rağmen, çorba içine düşürmeme rağmen, defalarca defalarca defalarca metrelerce yükseklikten atmış olmama rağmen hiçbir zaman beni yalnız bırakmayan, yenisini almama izin vermeyen sevgili telefonumu kaybettik. Açma tuşuna bastığımda flaşı yanıp sönmeye başlıyor utursuzca aaah…

Rehber de gitti. Telefona kayıtlıydı numaralar. Ama bir ara yedekleme yapmıştım bilgisayara da üşeniyorum geçirmeye şimdi annemin telefonunu kullanıyorum, o da kardeşiminkini kullanıyordu. Bugün alacaktık yeni mobile ama bilmiyorum ne alacağımı artık karar verince alırım bakalım.

Concacaf Gold Cup

Çok asabi olmanın lüzmu yok bebeyim. Relaxxxxx birazcık.

Artistlenme laaaan diyorum herkese amaaaan amaaaan artistlen lan banane lan amaaaan bak yazının sonuna geldik yine başladı labalubalar.

İKHAL’den mesaj geldi. Sınıf temsilcinizden mezuniyet fotolarını alabilirsiniz diye. Lan dedim sınıf temsilcisi benim lan noluyoruz dedim.

Bi ara okula gider diplomamı filan alırım.

Lise ortalamam 88,72 geldi. Lise numaram da 872 idi. Çok tatlı bir tesadüf. Bu arada Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ilk aşamasını geçtim. Referanslarım, kompozisyonlarım vs. kabul edildi. Bir ara mutlaka paylaşacağım hepsini burada. Ve geçtiğimiz günlerde mülakata çağrıldım. Bugün şuan Koç’ta yatıyor olmam gerekiyordu ama reddettim, kararımı verdim ben dedim.

Birkaç üniversite de aradı işte seçim yapıp yapmadığımı sordular. Atakan Ahmet Demir diyorlar. Olsun yani arada değişebilir yerleri önemli değil pek.

Sakin olmalı birazcık.

Partiler partiler partiler tabi o ayrı mevzuu.

At yarışında son ayakta yattık yeaa kardeşimle bak.

Ve ve ve tsunami diğer doğal afetler gibi kötü bir şey. “Doğal afetler” soft bir tanım.

Tıp düşünüyordum bi ara manyak gibi yaa %5 ihtimal olsa bile manyaklıkmış ben bunu fark ettim doktorluk tamam havalı falan bana uyar ama yapamazdım ben böyle insan eti böyle içim sızlar bak yapmadan sadece söyleyince bile içim sızladı kankiler siz doktor olun beni bırakın beni düşünmeyin hiç gidin siz…

Kitaplar

Filmler

Yazılar

Mekanlar

Atakan

17 Temmuz 013

0.43

Pendik meşhur oldu penguenciğim canımsın.

Hi Sabanci!

 

234
0
0
Yorum Yaz